Terapia marihuaną medyczną, konsultacje, recepty, wsparcie

Jak używać medyczną marihuanę?

Strona główna » Blog » Jak używać medyczną marihuanę?

Udostępnij

Sposobów na używanie medycznej marihuany jest wiele, jednak lekarze jako najlepszą metodę spożycia konopi polecają waporyzację. Jest ona najlepszym wyborem, ponieważ jest to inhalacja bezdymna.

Czym jest waporyzacja?

Waporyzacja polega na odparowywaniu z suszu kannabinoidów, czyli między innymi THC i CBD. Wszystko to za pomocą waporyzatora, czyli urządzenia służącego do podgrzewania ziół w celu wydobycia pary. Dzięki waporyzatorowi nasz organizm unika przyswajania szkodliwych substancji smolistych oraz toksyn, które występują podczas palenia. Pacjent zaciąga się tylko i wyłącznie czystą parą, przy czym unika wdychania szkodliwego dymu. Oprócz tego waporyzacja jest o wiele przyjemniejsza. Stosując tę metodę, możemy uniknąć nieprzyjemnego drapania w gardle oraz kaszlu i uczucia ciężkich płuc. Trzeba pamiętać, że podczas waporyzacji ważne są odpowiednie temperatury. Kannabinoidy ulatniają się w przedziale 160°C – 220°C. Kiedy temperatura będzie niższa, z konopi nic się nie ulotni, natomiast gdy wyższa, to może dojść do zapalenia i utraty znacznej części związków bioaktywnych. Wdychając opary z waporyzatora, możemy zadbać o kondyncję naszych płuc i dróg oddechowych. Jest to zdrowa alternatywa dla palenia.

Zalety:

  • Ekonomia – Oszczędne zużywanie
  • Brak substancji smolistych – Przyswajanie pary
  • Prawdziwy smak marihuany – Brak wyczuwania spalenizny
  • Szybki efekt – Duże znaczenie w łagodzeniu bólu
  • Prosta obsługa – Nieskomplikowany proces

Jak wygląda proces waporyzacji marihuaną leczniczą?

  1. Mielenie – Susz konopny należy zmielić za pomocą młynka, dzięki czemu zwiększymy powierzchnie uwalniania pary i podniesiemy skuteczność waporyzacji.
  2. Napełnienie – Należy umieścić susz w komorze grzewczej i zamknąć urządzenie.
  3. Odpalenie – Włączamy waporyzator i ustawiamy odpowiednią temperaturę.
  4. Nagrzanie – Waporyzator musi nagrzać się do wybranej temperatury
  5. Inhalacja – Przykładamy usta do ustnika urządzenia i zaciągamy się parą.

Waporyzator stacjonarny czy przenośny?

Musimy sprecyzować czy będziemy używać naszego waporyzatora w domu, czy też poza nim. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie w mieszkaniu, to idealną propozycją będzie waporyzator stacjonarny, jest on o wiele większy od przenośnego, ale również dużo bardziej wydajny. Są świetne do długich sesji inhalacyjnych i zachowują swoje wartości lecznicze przez długi, długi czas. Ze względów ekonomicznych są częściej stosowane w leczeniu medyczną marihuaną. Posiada konwekcyjny system grzewczy, co oznacza, że susz w komorze ogrzewany jest strumieniem gorącego powietrza.

Natomiast waporyzator stacjonarny, to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę, gdziekolwiek się znajdują. To małe urządzenie daję niesamowicie ogromną swobodę użytkowania. Dzięki swoim skromnym gabarytom możemy go zabrać dosłownie wszędzie. Użytkowanie sprzętu jest możliwe na spacerze, w pracy, imprezie i każdym możliwym miejscu. W waporyzatorze stacjonarnym zastosowany jest kondukcyjny system grzewczy, co oznacza, że rozgrzana jest powierzchnia, która ma bezpośredni kontakt z suszem i przekazuje do nich ciepło.

Podsumowując, waporyzacja to najbezpieczniejszy, najzdrowszy i najlepszy sposób na używanie marihuany medycznej.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i ważnymi komunikatami od Carenabis

Inne wpisy:

układ endokannabinoidowy

Układ endokannabinoidowy – co to jest?

O THC i CBD słyszał już prawie każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak kannabinoidy oddziałują na ludzki organizm. W poniższym artykule

hhc

HHC – co to jest i jak działa?

Świat kannabinoidów z każdym rokiem odkrywa przed nami coraz więcej tajemnic, a wraz z nimi rośnie lista znanych nam naturalnych kannabinoidów wpływających na ludzki układ