Terapia marihuaną medyczną, konsultacje, recepty, wsparcie

Purple haze – Charakterystyka, działanie, wygląd, smak i zapach

purple haze
Strona główna » Blog » Purple haze – Charakterystyka, działanie, wygląd, smak i zapach

Udostępnij

Jedną z odmian konopi, których nie trzeba nikomu przedstawiać, jest popularna na całym świecie Purple Haze. Jej niepowtarzalny wygląd wynikający z charakterystycznego koloru fioletowego i jagodowego aromatu oraz smaku ciężko pomylić z jakimkolwiek innym szczepem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa Purple Haze i jakie wykazuje właściwości? Szczegółowe informacje na temat tej wyjątkowej odmiany znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Spis treści:

Purple Haze – Charakterystyka

W Purple Haze dominują geny sativa. Na uwagę zasługuje też jej drzewo genealogiczne, ponieważ Purple Haze jest krzyżówką Purple Thai i Haze. Moc tej odmiany określana jest mianem średniej, ponieważ dochodzi ona do stężenia między 14% i 19% THC – co przy obecnie dostępnych konopiach nie jest wynikiem rekordowym. Niemniej jednak nie należy bagatelizować Purple Haze na tle pozostałych odmian. Jej ciekawy wygląd, smak, zapach oraz profil terpenowy powodują, że jest to jedna z najpopularniejszych odmian konopi na świecie. Purple Haze zyskała szczególną popularność w 1960 roku – za sprawą piosenki Jimi’ego Hendrixa, który stworzył hit, noszącą tę samą nazwę.

Jako zespół Carenabis zalecamy stosowanie wyłącznie konopi dostępnych w aptekach. Chcesz poznać listę odmian i dowiedzieć się więcej na temat tego, która z nich najlepiej będzie pasować do Twoich potrzeb terapeutycznych? Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie online z naszym lekarzem. Otrzymasz indywidualne wskazówki wraz z receptą na M.M.

Purple Haze – Działanie

Jako że Purple Haze to odmiana z dominacją genów sativa, wykazuje ona silne działanie pobudzające i euforyczne. U konsumentów lub pacjentów może pojawić się uczucie uniesienia, radości, kreatywności i maksymalizacja percepcji.

Dzięki swoim właściwościom Purple Haze ma uniwersalne zastosowanie. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku użytkowników rekreacyjnych, jak i pacjentów M.M. szukających efektów terapeutycznych. Biorąc pod uwagę średnie stężenie THC w kwiatach Purple Haze, jest to odmiana dedykowana doświadczonym i początkującym konsumentom. Odpowiednie dostosowanie dawki zagwarantuje satysfakcjonujące możliwości pod kątem uzyskania oczekiwanych rezultatów. Po czasie należy spodziewać się efektu głębokiego odprężenia. Purple Haze pozwala rozluźnić ciało, wraz z odpoczynkiem umysłu.

Purple Haze – Zastosowania terapeutyczne

Odmiana Purple Haze wykuzuje szereg włąściwości terapeutycznych. Doskonale sprawdza się ona m.in. w walce ze stresem, stanami lękowymi i depresją – tak, jak większość szczepów o silnej przewadze genów sativa.

Łagodzi ona również objawy zmęczenia i może zredukować odczuwanie bólu – co jest szczególnie istotne w przypadku pacjentów szukających idealnej odmiany do stosowania w ciągu dnia.

W profilu terpenowym Purple Haze znaleźć możemy m.in. takie naturalne związki organiczne jak: Mircen, Limonen i Pinen.

Purple Haze – Wygląd, smak i zapach

W zapachu Purple Haze wyraźnie przebijają się nuty jagodowe, które harmonizują z subtelnym tłem aromatu ziemistości i przypraw. Dzięki temu odmiana jest klasyfikowana jako łagodna i przyjemna pod względem woni.

Z kolei smak Purple Haze jest wyjątkowo charakterystyczny. Wyczuwalna jest intensywność jagód w połączeniu z lekką pikantnością i subtelnym nutami ziemistymi, które wyczuwalne były już w zapachu kwiatostanów.

Kwiaty Purple Haze są bez wątpienia unikatowe – o czym informuje z góry nazwa odmiany. Mają one niepowtarzalny zielono-fioletowy kolor. Na szczególną uwagę zasługuje też warstwa słodkiej i mocno lepiącej się żywicy.

Purple Haze – FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy Purple haze jest dostępny w aptekach?

Nie. Obecnie Purple Haze (na dzień 20.06.2024) nie jest dostępny w Polskich aptekach. Biorąc jednak pod uwagę jego właściwości terapeutyczne i cenny profil terpenowy, możemy spodziewać się, że z czasem pojawi się on dla pacjentów M.M.

Czy Purple haze to indica czy sativa?

Purple Haze to odmiana o dominujących genach sativa. Działa ona w sposób pobudzający i poprawiający nastrój. Dzięki temu jest to doskonały wybór wśród konsumentów rekreacyjnych i pacjentów M.M., którzy szukają odpowiedniej odmiany do stosowania w ciągu dnia.

Czy Purple haze jest mocny?

Purple Haze to odmiana o średniej mocy. Średnia zawartość THC wynosi między 14-19% THC. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że uzależnione jest to zarówno od jakości samych nasion, jak i procesu uprawy.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i ważnymi komunikatami od Carenabis

Inne wpisy: