Terapia marihuaną medyczną, konsultacje, recepty, wsparcie

Silver haze – Charakterystyka, działanie, wygląd, smak i zapach

silver haze
Strona główna » Blog » Silver haze – Charakterystyka, działanie, wygląd, smak i zapach

Udostępnij

Silver Haze to niezwykle popularna odmiana konopi. Chociaż cieszy się ona uznaniem wśród konsumentów na całym świecie, obecnie nie jest ona jeszcze dostępna w Polskich aptekach dla pacjentów M.M.

Chcesz poznać Silver Haze i wydaje Ci się, że jest to odpowiednia odmiana dla Ciebie oraz Twoich potrzeb terapeutycznych? Skorzystaj z poniższej treści artykułu, gdzie znajdziesz szereg przydatnych informacji na temat tej odmiany.

Silver Haze – Charakterystyka

Silver Haze to odmiana ciesząca się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów rekreacyjnych, jak i pacjentów M.M. Jest krzyzówka 3 szczepów – Skunk #1, Northern Lights #5 i Haze. Dzięki temu jej hybrydowy genotyp oferuje przewagę genów z rodziny sativa – co zauważalne jest nie tylko w działaniu, ale i wyglądzie kwiatów i ich smaku oraz zapach. Silver Haze charakteryzuje się również wysoką mocą na poziomie 20%-25% THC przy bardzo niskim stężeniu CBD. Jest to więc odmiana dedykowana raczej dla doświadczonych konsumentów i pacjentów, którzy mają już wyrobią tolerancję na kannabinoidy.

Jako zespół Carenabis zalecamy stosowanie wyłącznie konopi dostępnych w aptekach. Chcesz poznać listę odmian i dowiedzieć się więcej na temat tego, która z nich najlepiej będzie pasować do Twoich potrzeb terapeutycznych? Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie online z naszym lekarzem. Otrzymasz indywidualne wskazówki wraz z receptą na M.M.

Silver Haze – Działanie

Silver Haze to odmiana konopi o wysokiej zawartości THC. Chociaż uzależnione jest to od jakości roślin i przeprowadzenia upraw, zazwyczaj przekracza ona próg 20% tetrohydrokannabinolu. Rekordowe wyniki dochodzą nawet do granicy przekraczającej poziom 25% THC przy bardzo niskim stężeniu CBD.

Działanie Silver Haze bywa niezwykle zaskakujące – zarówno pod kątem fizycznym, jak i euforycznym. Jest to odmiana zalecana raczej doświadczonym użytkownikom i pacjentom ze względu na dużą moc i siłę doznań terapeutycznych. Odczucia są początkowo euforyczne, wspierając przy tym kreatywność i myślenie twórcze. Silver Haze działa energetyzująco, lecz rozluźnia przy tym mięśnie, pozwalając odpocząć organizmowi. Z czasem efekty przechodzą w fazę odprężenia i relaksu, a te z kolei prowadzą do senności.

Silver Haze to dobra odmiana do walki ze stresem. Przyczynia się ona do rozwiązania problemu nerwicy i stanów lękowych, a nawet może ograniczyć ryzyko wystąpienia depresji. Silver Haze redukuje też odczuwanie bólu, np. przy migrenach. Odpowiada za to mało skomplikowany, lecz konkretny profil terpenowy.

Dominującym terpenem jest mircen. Silver Haze w swoim profilu terpenowym zawiera również m.in. limonen i kariofilen.

Silver Haze – Wygląd, smak i zapach

Silver Haze to odmiana o niezwykle wyrazistym smaku i zapachu. W kwiatach wyczuwalne są m.in. nuty drzewno-ziemiste z ostrymi przypraw i słodkimi owocami w tle. Niektórzy użytkownicy i pacjenci mogą także poczuć delikatnie mentol i tzw. skunka. Chociaż opinie są nieco rozbieżne w zależności od partii kwiatów i samych konsumentów, Silver Haze ma zawsze jedną wspólną cechę – kwiaty gęsto oblane trichomami.

To właśnie za sprawą trichomów odmiana ta otrzymała nazwę Silver Haze. Kwiaty otacza srebrzysta warstwa na całych pąkach. Same topy są natomiast charakterystyczne dla odmian sativa. Mają one długie i wąskie pąki o wysokim poziomie lepkości.

Silver Haze – FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy Silver haze jest dostępny w aptekach?

Nie. Obecnie odmiana Silver Haze nie jest dostępna w Polskich aptekach. Biorąc jednak pod uwagę, że w jej profilu terpenowym są obecne m.in. takie terpeny jak mircen, limonen i kariofilen, które biorąc aktywny udział w wielu terapiach, możemy z czasem spodziewać się pojawienia się Silver Haze wśród odmian M.M.

Czy Silver haze to indica czy sativa?

Silver Haze to krzyżówka trzech popularnych szczepów: Skunk #1, Northern Lights #5 i Haze. Jest to więc silna hybryda z przewagą genów Sativy. Świadczy o tym również profil terpenowy, działanie i wygląd samych kwiatostanów.

Czy Silver haze jest mocny?

Tak. Silver Haze to odmiana, która zazwyczaj przekracza stężenie 20% THC. Przy odpowiedniej uprawie jest ona w stanie dojść do progu przekraczającego nawet 25% THC. Z kolei zawartość CBD w kwiatach jest niewielka.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i ważnymi komunikatami od Carenabis

Inne wpisy: