Marihuana medyczna

Odmiana Sour Diesel

Strona główna » Sour Diesel
Sour diesel

Sour Diesel to popularna odmiana medycznej marihuany, która dostępna jest w aptekach w partii firmy Cannabis flos S-LAB THC 18%. Jest to charakterystyczna sativa wyróżniająca się interesującym, który często porównywany jest do zapachu paliwa – na co wskazywać może m.in. nazwa tej odmiany. Sour Diesel należy do grona odmian średniej mocy, ponieważ zawartość THC wynosi w granicach 18%, natomiast CBD utrzymane jest na poziomie niższym niż 1%.

Zastanawiasz się nad tym, czy Sour Diesel jako sativa o działaniu energetyzującym pomoże Ci w walce z dolegliwościami zdrowotnymi? Lekarz Carenabis.pl przeprowadzi konsultację oraz określi zarówno odpowiednią odmianę dla Twoich potrzeb, jak i zaproponuje przebieg terapii.

Producent: S-LAB

Genetyka: Sativa

Stosunek THC/CBD: 18%/1%

Dostępne opakowania: 15g

Sour Diesel – zastosowanie

Sour Diesel charakteryzuje się silnym działaniem euforycznym i energetycznym. Pobudzenie do działania wraz z poprawą nastroju może być pomocne w leczeniu stresu, lęku lub depresji. Pacjenci medycznej marihuany chętnie wybierają tę odmianę również w przypadku leczenia dolegliwości bólowych. które występują u nich w ciągu dnia. Potwierdzają oni również wyższy poziom kreatywności, co pozytywnie przekłada się na ich samopoczucie ogólne.

Sour Diesel – charakterystyka odmiany

Sour Diesel to odmiana konopi o intensywnym zapachu. Wygląd kwiatostanów jest jednak klasyczny i niewyróżniający się cechami szczególnymi. Roślina ma ciemnozielone liście i gęste, średniej wielkości pąki kwiatów. 

Zapach Sour Diesel należy jednak do grona aromatów, który wśród pacjentów jest szybko  rozpoznawalny. Jest on intrygujący i dominujący, przypominający mieszankę cytrusów z nutami paliwa, o czym informuje nas od razu nazwa tej odmiany. Aromat po otwarciu opakowania jest zatem pobudzający dla zmysłów i ciężko pomylić go z czymś innym.

Sour Diesel – Profil terpenowy

Na liście terpenów, które dominują w odmianie Sour Diesel, spotkać można m.in.:

  • Caryophyllene, 
  • d-Limonene, 
  • Myrcene, 
  • L-beta-Pinene, 
  • Linalool, 
  • L-alpha-Pinene, 
  • alpha-Terpineol, 
  • Camphene.

 

Jak widać po bogatym profilu terpenowym, Sour Diesel jest odmianą o ogromnym potencjale terapeutycznym. Jeśli więc chcesz przekonać się o tym, że jest to idealny wybór dla Ciebie w walce z Twoimi dolegliwościami, skorzystaj z pomocy zespołu lekarzy Carenabis.