Marihuana medyczna

Odmiana Amnesia Haze (Desert Flame)

Strona główna » Amnesia haze
amnesia haze

Amnesia Haze to odmiana medycznej marihuany o nazwie handlowej w aptekach Desert Flame. Pojawiła się ona pod zarejestrowaną nazwą surowca Cannabis Flos THC 20% CBD 1% (Medezin). Amnesia Haze ceniona jest za jej silne i euforyczne działanie – pobudzające, orzeźwiające i socjalizujące.

Zastanawiasz się nad tym, czy Amnesia Haze to odpowiednia odmiana w Twoim przypadku? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia lekarzy Carenabis. Umów się na konsultację online, na której zostaną określone Twoje potrzeby i proces leczenia, a Ty otrzymasz receptę.

Producent: Medezin

Genetyka: Hybryda/Sativa

Stosunek THC/CBD: 20%/1%

Dostępne opakowania: 15g

Amnesia Haze – Działanie i zastosowanie medyczne

Amnesia Haze od dawna stosowana jest w medycynie alternatywnej. Doskonale sprawdza się ona przy terapiach wymagających przyjmowania konopi w ciągu dnia – głównie za sprawą energetyzujące i pobudzającego efektu, wspierającego skupienie i pracę kreatywną.

Amnesia Haze z przewagą sativy w swoim genotypie idealnie sprawdza się w przypadku leczenia różnorodnych dolegliwości lub jako wsparcie poprawiające nastrój, wspierając tym samym regenerację organizmu. Wśród dolegliwości i schorzeń, które z powodzeniem mogą być leczone z pomocą odmiany Amnesia Haze znaleźć można m.in.:

  • depresja,
  • stres,
  • chroniczny ból,
  • utrata apetytu,
  • problemy ze snem.

 

Energetyczne działanie w połączeniu z poprawą nastroju może być również pomocne dla osób cierpiących na zmęczenie czy brak motywacji do działania.

Amnesia Haze – Aromat, smak i wygląd

Amnesia Haze charakteryzuje się wyjątkowym profilem terpenowym, który gwarantuje znany na całym świecie zapach kwiatów i smak. Jak to w przypadku odmian typu sativa, dominują nuty cytrusowe – zwłaszcza cytryna (za sprawą bardzo dużej zawartości limonenu). Dzięki temu Amnesia Haze ma świeży i kwasowy aromat. W tle wyczuwalne są m.in. ziemiste, pikantne i sosnowe akcenty.

Kwiaty wyróżniają się gęstymi pąkami, które mogą przypominać kwiatostany odmian typu indica. Są one jednak bardziej stożkowate, a pomarańczowe słupki wyróżniają się na tle obfitej powłoki żywicznych trichomów.

W profilu terpenowym znaleźć można m.in. takie terpany i ich zawartość procentową jak:

Limonen

30%

Kariofilen

24%

Mircen

16%

Pineny

10%

Humulen

7%

Linalol

5%

Citral

3%

Tlenek kariofilenu

3%

Terpinolen

2%

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat potencjału Amnesia Haze lub poznać jej możliwości terapeutyczne w Twoim indywidualnym przypadku? Nie czekaj i skorzystaj z pomocy ekspertów Carenabis. Umów się na konsultację z naszym lekarzem już teraz.