Marihuana medyczna

Odmiana Bakerstreet

Strona główna » Bakerstreet
bakerstreet

Bakerstreet od Spectrum Therapeutics to odmiana medycznej marihuany, która określana jest również mianem Red No. 1 (poznaj również charakterystykę Red No. 2). Jest to indica, która swoją genetykę zawdzięcza odmianie o nazwie Hindu Kush. Charakteryzuje się ona mocą na poziomie 20% THC, zapewniając przy tym działanie uspokajające i nasenne.

Chcesz poznać Bakerstreet i wypróbować tę odmianę w swojej terapii? Umów się z lekarzem Carenabis.pl. Podczas konsultacji określi on Twoje indywidualne potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Producent: Spectrum Therapeutics

Genetyka: Hybryda/Idica

Stosunek THC/CBD: 20%/1%

Dostępne opakowania: 5g

Bakerstreet – charakterystyka odmiany i działanie

Bakerstreet od Spectrum Therapeutics wywodzi się z genetyki Hindu Kush. Odmiana ta została przywieziona do Stanów Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Cechuje ją zapach mokrej roślinności, ziemi i drzewa sandałowego. Natomiast po zmieleniu kwiatów wyczuwalny jest delikatny zapach kadzidła i ziół.

Kwiaty Bakerstreet mają intensywnie zielony kolor, który w trakcie konsumpcji ma słodko-kwaśny smak z bardzo charakterystyczną dla odmian typu indica nutą oleju napędowego oraz sera.

Odmiana Bakerstreet od Spectrum Therapeutics jako 90% indica może mieć działanie rozleniwiające i silnie relaksujące – wraz z efektem senności. Genetyka Bakerstreet zapewnia silne działanie uspokajające, które narasta powoli i długo się utrzymuje. Idealnie więc sprawdza się ona u pacjentów szukających odmiany medycznej marihuany w razie zaburzeń snu czy przewlekłego stresu.

Bakerstreet – genotyp odmiany i profil terpenowy

W Bakerstreet znaleźć można m.in. takie terpeny dominujące jak:

 • Mircen,
 • Linalol,
 • Humulen,
 • Kariofilen,
 • Limonen.

 

Efekty działania i odczucia stosowania Bakerstreet mogą być indywidualne i różnić się od opisanych na stronie. Informacje zawarte w opisie są zgodne z profilem terpenowym, lecz oddziaływanie konopi uzależnione jest od stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Udostępnione informacje nie zastępują profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia.

Zastosowanie medyczne suszu Bakerstreet od Spectrum Therapeutics

Chociaż efekty terapeutyczne odmiany Bakerstreet skupiają się na fizycznych dolegliwościach ze względu na dominację genów Indici (90%), wysokie stężenie THC i profil terpenowy sprawiają, że są to także kwiaty konopi leczniczych wspierające walkę z problemami natury psychicznej. Na liście schorzeń i dolegliwości, przy których Bakerstreet może być dobrym wyborem medycznej marihuany, są:

 • przewlekły stres,
 • PTSD
 • stany zapalne,
 • bóle o zróżnicowanych przyczynach,
 • migreny
 • dolegliwości układu pokarmowego (wymioty, nudności i bóle),
 • bezsenność i pozostałe zaburzenia snu,
 • utrata apetytu, anoreksja i inne zaburzenia odżywiania,
 • stany lękowe i depresyjne.

Możliwe działanie uboczne Bakerstreet

Pacjenci rozpoczynający terapię z wykorzystanie medycznej marihuany powinni być ostrożni przy pierwszym stosowaniu odmiany Bakerstreet. Ze względu na jej moc i genotyp, może ona powodować nie tylko suchość w ustach, przekrwienie białek oczu czy przypływ apetytu, ale i przyczyni się do wystąpienia dyskomfortu psychicznego oraz emocjonalnego czy w skrajnych przypadkach paranoi. Należy więc w trakcie konsultacji lekarskiej poinformować lekarza, że jest to Twój pierwszy kontakt z medyczną marihuaną (w celu określenia odpowiedniej, bezpiecznej dawki). Warto suplementować również produkty o wysokim stężeniu CBD, które łagodzą i minimalizują niepożądane skutki działania THC.

Zastanawiasz się nad tym, czy Bakerstreet dostępny w ofercie Spectrum Therapeutics w aptekach jest odpowiednią odmianą dla Twoich potrzeb terapeutycznych? Umów się na konsultację z lekarzem Carenabis.pl. Przeanalizuje on Twoje dolegliwości, dobierając właściwą terapię.

Zapoznaj się również z pozostałymi odmianami medycznej marihuany, które dostępne są w polskich aptekach. Znajdziesz tam m.in. Gorilla Glue, Lemon Skunk, DelaHaze czy Jack Herrer.