Medyczna marihuana

Odmiana Goriila Glue

Strona główna » Goriila Glue
Gorilla Glue

Gorilla Glue to popularna odmiana medycznej marihuany, która dostępna jest w aptekach za sprawą Four 20 Pharma. Jest to silny hybrydowy szczep o przewadze genów indici o deklarowanej mocy 20-22% THC – przy zachowaniu minimalnej zawartości CBD na poziomie rzędu poniżej 1%.

Gorilla Glue – Charakterystyka odmiany, wygląd i zapach

Zapach kwiatów Gorilla Glue jest bardzo mocny z charakterystycznym dla wielu odmian z gatunki indici zapachem oleju napędowego, często określanego też jako skunky. Do tego wyczuwalne są nuty czekolady i kawy, które łączą się ze słodkim i ziemistym aromatem. Kwiaty są zielone z pomarańczowymi włoskami. Na uwagę zasługuje również ich gęstość, gąbczastość i żywiczność. Pokryte są one obficie trichomami, które mogą przyczyniać się do powstania efektu kleju.

Producent: Four 20 Pharma

Genetyka: Hybryda/Indica

Stosunek THC/CBD: 22%/<1%

Dostępne opakowania: 15g

Gorilla Glue – Działanie

Gorilla Glue to silna indica. Przyjmowanie tej odmiany medycznej marihuany przyczynia się do wejścia w stan głębokie relaksu i uspokojenia. Należy jednak zauważyć, że jest to hybryda z przewagą indici, dzięki czemu jest to odmiana rozleniwiająca, idealna w przypadku zaburzeń snu. Mimo tego wykazuje ona też działanie rozweselające, co sprzyja przy terapii wielu dolegliwości zdrowotnych. Gorilla Glue to odmiana, które dla wielu pacjentów stanowi właściwy wybór w godzinach wieczornych.

Działanie Gorilla Glue uwarunkowane jest poprzez wysoką zawartość terpenów o łącznym stężeniu ok. 2,5%. Na profil terpenowy odmiany Gorilla Glue składają się:

Terpen 

Zawartość procentowa

Pinen

2,5%

Tlenek kariofilenu

2,5%

Bisabolol

5%

Linalol

5%

Humulen

12,5%

Mircen

17,%

Limonen

20%

Beta-kariofilen

35%

Efekty działania i odczucia stosowania Gorilla Glue mogą być indywidualne i różnić się od opisanych na stronie. Informacje zawarte w opisie są zgodne z profilem terpenowym, lecz oddziaływanie konopi uzależnione jest od stanu fizycznego i psychicznego pacjenta. Udostępnione informacje nie zastępują profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia.

Gorilla Glue – zastosowanie w medycynie

Za sprawą swojego profilu terpenowego, Gorilla Glue wykazuje imponujące właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i relaksujące. Jest to więc często stosowany surowiec farmaceutyczny, wykorzystywany jako naturalny lek przeciwbólowy, środek uspokajający i przeciwlękowy. Gorilla Glue świetnie sprawdza się jako pomoc w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle przewlekłe, stres, bezsenność, depresja, lęk, skurcze mięśniowe, a także utrata apetytu.