Anoreksja

Leczenie medyczną marihuaną

Strona główna » Anoreksja
anoreksja

Anoreksja to zaburzeniem psychiczne objawiające się jadłowstrętem i świadomym unikaniem posiłków. Prowadzi ona do skrajnego wychudzenia i wyniszczenia organizmu chorego, który nie przyjmuje wystarczającej liczby kalorii, witamin i minerałów, by odżywić organizm w substancje niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Zauważasz u siebie zanik apetytu? Umów się na konsultację z lekarzem. Wykorzystaj w terapii potencjał medycznej marihuany.

Anoreksja – objawy i przyczyny

Anoreksja powoduje u osób chorych zaburzenia postrzegania własnego ciała. Chociaż są one skrajnie chude, wciąż widzą w swojej sylwetce niedoskonałości i nadmierne ilości tkanki tłuszczowej. Z tego powodu unikają jedzenia lub spożywają wyłącznie małe ilości wybranych produktów. Medyczne odmiany konopi mogą okazać się niezbędne w trakcie leczenia, zastępując środki farmakologiczne na zwiększenie łaknienia.

Anoreksja to popularny problem wśród młodych kobiet w wieku od 15 do 19 lat. Wiek lub płeć są jednak bez znaczenia. Trendy, przekonania czy środowisko mogą spowodować występowanie anoreksji również wśród mężczyzn w każdym wieku.

Odczuwasz pierwsze symptomy zaburzenia? Skontaktuj się z lekarzem.

Objawy anoreksji obejmują:

  • niska masa ciała (BMI),
  • rezygnacja z posiłków lub spożywanie skrajnie małych ilości jedzenia,
  • przeświadczenie o nadwadze mimo zdrowej wagi lub niedowagi,
  • strach przed przybraniem na wadze,
  • przyjmowanie leków zmniejszających apetyt,
  • problemy fizyczne (uczucie oszołomienia lub zawroty głowy, wypadanie włosów, suchość skóry).

Anoreksja – leczenie i wsparcie w terapii medyczną marihuaną

Badania nad wpływem wykorzystania medycznej marihuany w procesie leczenia zaburzeń odżywiania trwają od ponad 10 lat. W 2014 roku europejscy neuronaukowcy przeprowadzili badanie na zwierzętach, potwierdzające wpływ THC na aktywację receptorów CB1. Odpowiedzialne są one za zwiększenie przyjemności z jedzenia, co z kolei wpływa na zwiększony apetyt. Oznacza to, że dostarczenie kannabinoidów zawartych w konopiach pomoże w zmniejszeniu objawów choroby i pozwoli na szybszy powrót do zdrowia.

Każda terapia musi być jednak prowadzona pod okiem doświadczonego lekarza. Nie podejmuj decyzji o stosowaniu konopi samodzielnie. Umów się na konsultację z lekarzem już teraz.